Poniedziałek, 22.11.2021, 18:00

Sala Mieszczańska Ratusza
Staromiejskiego w Gdańsku

KONCERT KAMERALNY

WYKONAWCY:

Marta Różańska – obój
Izabela Paszkiewicz – fortepian
Manuel Salas – noisemaker

Rafał Jędrzejewski – flet
Ewa Liebchen – flet
Igor Torbicki – fortepian

PROGRAM

Pierre Métral
Soliloques na obój i fortepian

Krzysztof Jurczak
Between The Raindrops*

Marek Czerniewicz
Aria w dawnym stylu (arr. na obój i fortepian)

Anna Rocławska-Musiałczyk
Effulgence (arr. na obój i fortepian)*

Manuel Salas
Densidad’ome na obój, fortepian i noisemaker*

*

Tadeusz Dixa
Wariacje na flet i fortepian*

Andrzej Dziadek
Capriccio per flauto solo

Krzysztof Olczak
Dreaming na dwa flety i fortepian*

Dariusz Przybylski
Onyx na 2 flety (flet/piccolo, flet altowy)

Marek Czerniewicz
Rain Heart na flet i fortepian*

Poniedziałek, 22.11.2021, 19:30

Sala Mieszczańska Ratusza
Staromiejskiego w Gdańsku

Warsztaty wykonawstwa muzyki współczesnej

Prowadzenie: Rafał Jędrzejewski, Marta Różańska

Wtorek, 23.11.2021, 18:00

Sala Mieszczańska Ratusza
Staromiejskiego w Gdańsku

KONCERT KAMERALNY

WYKONAWCY

Dorota Zimna – klawesyn
Stanisław Miłek – akordeon

PROGRAM

Andrzej Krzanowski
Wiatr echo niesie po polanie

Piotr A. Komorowski
Suita marsjańska

Krzysztof Olczak
Preludium i fuga

Michał Moc
Missa na klawesyn i akordeon

Marcin Gumiela
Time dilation

Środa, 24.11.2021, 19:00

Aula Koncertowa Akademii
Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku

IMPREZA TOWARZYSZĄCA

KONCERT STUDENTÓW KLAS KOMPOZYCJI AKADEMII MUZYCZNEJ IM. S. MONIUSZKI W GDAŃSKU

WYKONAWCY

Studenci i pedagodzy Akademii Muzycznej w Gdańsku

PROGRAM

Szymon Kusior
Myśli na kwintet dęty blaszany*

Jakub Pawlak
…174 miles from home… na kwartet smyczkowy*

Krzysztof Jurczak
Violinism*

Piotr Kasiłowski
Elegia na wiolonczelę i fortepian

Kaja Czabańska
Szalom, Salam na dwoje skrzypiec i elektronikę*

Adam Dzieżyk
Minatura na wiolonczelę solo*

Szymon Wieczorek
Torn scraps of today’s newspaper na flet altowy i taśmę*

Magdalena Białecka
Muertesy resurrecciones for contralto and piano to the poems of Maja Zawierzeniec

Magdalena Garbecka
Ach na 3 soprany, wibrafon i fortepian*

Sandra Tracz
XXI Music na smyczki*

Czwartek, 25.11.2021, 18:00

Sala Mieszczańska Ratusza
Staromiejskiego w Gdańsku

KONCERT NOWE BRZMIENIA GDAŃSKIE

WYKONAWCY

Michał Szczerba – waltornia
Paweł Zagańczyk – akordeon

Orkiestra Sinfonietta Pomerania,
Tadeusz Dixa – dyrygent

PROGRAM

Piotr Jędrzejczyk
Kwartiuda na skrzypce, klarnet, perkusję i fortepian

Cztery obrazki dziecięce na flet, obój, klarnet i fagot

Krzysztof Olczak
Anioły ciemności na akordeon i kwartet smyczkowy

Andrzej Dziadek
…à la valse*
(wersja na orkiestrę kameralną 2021)

Tadeusz Dixa
Koncert na róg i orkiestrę*
(wersja na orkiestrę kameralną 2021)

Współorganizacja: Związek Kompozytorów Polskich. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Sobota, 27.11.2021, 18:00

Sala Mieszczańska Ratusza
Staromiejskiego w Gdańsku

KONCERT FINAŁOWY

WYKONAWCY

Zespół Wokalny Art’n’Voices

PROGRAM

Blok muzyki świeckiej:

Michał Ziółkowski
Peace

Szymon Godziemba-Trytek
The Ackerman Steppe

Jakub Szafrański
I Dreamt a Dream

Blok muzyki sakralnej:

Paweł Łukaszewski
Szczęśliwa nocy

Anna Rocławska-Musiałczyk
Bibi, Synkù, Bi – Parafraza kolędy kaszubskiej Witosławy Frankowskiej

Marek Raczyński
Te lucis ante terminum

Blok muzyki kompozytorów gdańskich:

Adam Diesner
Jezësu, bôczë na mie

Kamil Cieślik
In Danzig

Anna Rocławska-Musiałczyk
The Midnight Song

Blok muzyki filmowej:

Zuzanna Falkowska
A Lullaby for the Night

Krzysztof Komeda /arr. Anna Rocławska-Musiałczyk
Rosemary’s Baby

Menu